aktualność

Finały LZS

Opublikowano: 28/11/2017

W niedzielę 19 listopada w ramach Dolnośląskich Igrzysk Mieszkańców Wsi i Miast odbyły się dwa finały w grach zespołowych.

W Lwówku Śląskim został rozegrany finał strefy jeleniogórskiej w piłce halowej chłopców do lat 15. Powiat kamiennogórski reprezentowały drużyny LKS Pagaz Krzeszów i Kwarc Pisarzowice. Po meczach grupowych drużyna Pagazu zagrała w "małym finale" z UKS Gimnazjum Łomnica. Po bardzo wyrównanym meczu 3:3, piłkarze z Łomnicy lepiej wykonali rzuty karne (3:2) zdobywając trzecie miejsce. Drużyna Pagazu zajęła ostatecznie miejsce czwarte, a piłkarze Kwarcu po rzutach karnych zdobyli piąte miejsce pokonując drużynę UKS Gimnazjum Gryfów Śląski. Mistrzem strefy została drużyna Lotnika Jeżów Sudecki wygrywając w rzutach karnych z Pogonią Wleń.  

Natomiast w Żmigrodzie odbył się Dolnośląski Finał piłki siatkowej mężczyzn, w którym zagrał mistrz strefy jeleniogórskiej Cystersi-Pagaz Krzeszów. Niestety osłabiona drużyna Krzeszowa trafiła do bardzo silnej grupy i ostatecznie zakończyła finał na ósmym miejscu. Mistrzem Dolnego Śląska LZS została drużyna siatkarzy LZS Średzianin ze Środy Śląskiej.

Wyjazd drużyn z naszego powiatu na finałowe turnieje w Lwówku Śląskim i Żmigrodzie sfinansowały  Powiat Kamiennogórski i Gmina Kamienna Góra.