aktualność

Marsz Niepodległości

Opublikowano: 10/11/2017

W dniu dzisiejszym tj. 10 listopada 2017 r. w Kamiennej Górze odbyła się kolejna edycja marszu z okazji Święta Niepodległości. Organizatorem tych uroczystych obchodów jest Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze. 

 

Do wspólnego świętowania razem z dyrekcją, pedagogami oraz uczniami zaproszeni zostali liczni goście i mieszkańcy powiatu kamiennogórskiego. Udział w wydarzeniu wzięli starosta Jarosław Gęborys, wicestarosta Małgorzata Krzyszkowska, członkowie zarządu powiatu Mariusz Mućwicki i Jan Orzechowski, wicemarszałek województwa Iwona Krawczyk, wójt gminy Kamienna Góra Patryk Straus oraz z-ca burmistrza Lubawki Bożena Kończak. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także przedstawiciele służb mundurowych kapitan Sebastian Kopczak z WKU w Kłodzku oraz Komendant Powiatowy Policji w Kamiennej Górze insp. Janusz Cygal. W tym roku do uczestnictwa włączyli się także uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennje Górze.

W podniosłej atmosferze i przy dźwiękach patriotycznych piosenek uczestnicy marszu przeszli ulicami Kamiennej Góry pod obelisk upamiętniający ofiary nazistowskich obozów znajdujący się przy kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej, gdzie odbyły się główne uroczystości.

Dyrektor ZSZiO Mariola Jaciuk podziękowała młodzieży szkolnej i nauczycielom za ogromny wkład włożony w organizację tego święta. Następnie wspólnie złożono hołd poległym za wolność i niepodległość. Pod obeliskiem zapalone zostały znicze oraz złożone kwiaty.

Na koniec uroczystości rozstrzygnięty został konkurs zorganizowany z okazji Dnia Niepodległości, a klasa która zajęła pierwsze miejsce otrzymała od władz powiatu czek na 500 zł.

Warto przypomnieć, że w bieżącym roku obchodzimy 99 rocznicę odzyskania niepodległości!