aktualność

XX lat Przeglądu Teatrów Amatorskich

Opublikowano: 05/10/2017

Już po raz dwudziesty odbył się Przegląd Teatrów Amatorskich Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie to miało miejsce 6 października br. w Domu Kultury w Lubawce.

Organizatorami przeglądu są Dom Pomocy Społecznej w Szarocinie, Stowarzyszenie Dom oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lubawce.

W tym roku na scenie publiczność mogła podziwiać 10 spektakli z udziałem niepełnosprawnych aktorów, wspieranych przez swoich wychowawców i opiekunów.

XX Przegląd oficjalnie otworzył Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie Stanisław Dłużak.

W wydarzeniu udział wzięła Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Pani Marzena Machałek oraz starosta kamiennogórski Jarosław Gęborys.

W tegorocznym Przeglądzie wystąpiły grupy teatralne z  Korbach Weimar i Szarocina, Grupa Teatralna TACY SAMI z Powiatowego Ośrodka Wsparcia - Środowiskowego Domu Samopomocy 
z Kamiennej Góry, Grupa Teatralna ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Turku, Grupa Teatralna z Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze, Grupa Teatralna z Domu Pomocy Społecznej z Podzamka, Grupa Teatralna TERAZ MY z Domu Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu, Grupa Teatralna Theatergrüppe z Korbach, Grupa Teatralna NIEPOKORNI z Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie,  Grupa Teatralna GRATIS z Opolna Zdrój oraz Grupa Teatralna NASZ TEATR z Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie.