aktualność

Czesi budują D11/S3 - jest decyzja!

Opublikowano: 17/07/2017

Dzisiaj (tj. 17.07) do naszego starostwa z niezapowiedzianą wizytą przybyli - minister Elżbieta Witek i Andrzej Adamczyk - minister infrastruktury i budownictwa.

Ministrowie w drodze powrotnej z Republiki Czeskiej postanowili wstąpić do kamiennogórskiego starostwa, aby osobiście przekazać nam doskonałą wiadomość, iż po stronie czeskiej zapadły ostateczne decyzje w sprawie budowy ich odcinka drogi szybkiego ruchu D11 (S3). Wszystko więc wskazuje na to, że brakujące odcinki drogi po obu stronach granicy PL/CZ, powinny być zakończone jednocześnie. Jest to doskonała wiadomość dla wszystkich mieszkańców naszego powiatu jak i całego regionu.

W trakcie rozmowy, minister Adamczyk wspomniał zorganizowane w minionym roku przez kamiennogórski powiat spotkanie (przypomnienie: W dniu 22.02.2016 r. z inicjatywy poseł Marzeny Machałek byliśmy jako powiat organizatorem międzynarodowego spotkania na szczeblu ministerialnym Polski i Czech. Głównym tematem spotkania było przygotowanie budowy drogi ekspresowej S3/D11 na odcinku Bolków - Hradec Kralove. Polskiej delegacji przewodził minister Andrzej Adamczyk, czeskiej minister transportu Dan Tok), które rozpoczęło intensywne działania obu krajów, zmierzające do zakończenia całego projektu drogowego, spinającego północ i południe Europy. Możemy zatem mieć ogromną satysfakcję, że jako powiat wpisaliśmy się w historię tego przedsięwzięcia.