aktualność

Nasi na olimpiadzie

Opublikowano: 08/10/2012

VI Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych pod patronatem Minister Sportu Joanny Muchy odbył się w Koninie w dniach 27-30 września. W zawodach brało udział ponad 300 zawodników z całego kraju.

Województwo dolnośląskie reprezentowała ekipa składająca się z 32 zawodników oraz 6 trenerów. W skład ekipy wchodziło 5 zawodników Sekcji Olimpiad Specjalnych "Podaj rękę" działającej przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze. Byli to Katarzyna Tilgner, Wiktoria Celińska, Małgorzata Leśna, Andrzej Janczar i Kornel Pietrowski.

Reprezentanci Powiatu Kamiennogórskiego rywalizowali w konkurencjach biegowych na dystansach 100, 200 i 400 m, skakali w dal, pchali kulą i startowali w pięcioboju. W ostatnim dniu zmagań uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych wystartowali w sztafetach 4x100m.

- Miło było oglądać jak każdy ze startujących walczył nie tylko z kolegą, ale i własnym zmęczeniem - mówi Wioletta Gogolewska, trener ekipy.

Po odbytych konkurencjach podsumowano zawody i wręczono medale Katarzyna Tilgner - brąz w pięcioboju i złoto w sztafecie 4x100 m, Wiktoria Celińska - złoto w pchnięciu kulą i w sztafecie 4x100 m, Małgorzata Leśna - srebro w pchnięciu kulą i biegu na 100 m oraz złoto w sztafecie 4x100 m, Andrzej Janczar i Kornel Pietrowski - brąz w sztafecie 4x100 m.