aktualność

Goście z Niemiec

Opublikowano: 11/05/2016

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze po raz czternasty goszczą uczniowie z Niemiec - Gimnazjum w Schrambergu w ramach projektu wymiany polsko-niemieckiej młodzieży.

W tym roku nasze LO odwiedziło 13-tu uczniów wraz z ich opiekunem Klausem Schmidtem, który organizuje tę wymianę ze strony niemieckiej od samego początku.

Z polskiej strony organizatorem pierwszych projektów była Barbara Mrożek-Lubieniecka, a od dziewięciu lat opiekunem wymiany jest nauczyciel j. angielskiego Robert Kosiński.

Niemieccy uczniowie tradycyjnie będą mieszkali przez tydzień u polskich rodzin, a w czerwcu nastąpi rewizyta w Niemczech.

Podczas pobytów w Kamiennej Górze i w Schrambergu będzie realizowany bardzo ciekawy program turystyczny i integracyjny (w Polsce m.in. : zwiedzanie Kamiennej Góry, Krzeszowa, zamku Książ, Kościoła Pokoju w Jaworze, wycieczka w Karkonosze i do Wrocławia. W Niemczech: zwiedzanie Konstancji nad Jeziorem Bodeńskim, wizyta w Parlamencie Europejskim w Strasburgu oraz w Muzeum Mercedesa w Stuttgarcie, spływ kajakowy po Dunaju i zajęcia sportowe w szkole).

Oficjalne powitanie gości z Niemiec nastąpiło w poniedziałek 9.05.2016r. w auli szkolnej ZSO w towarzystwie Wicestarosty Małgorzaty Krzyszkowskiej.

Gościom wręczono drobne upominki, a potem wspólnie zwiedzano szkołę.