aktualność

Bezpłatne badania kardiologiczne

Opublikowano: 11/05/2016

W Kamiennej Górze bezpłatne badania serca w kardiobusie. Już 18 maja mieszkańcy  mają możliwość wykonać bezpłatne badania profilaktyczne. W ramach akcji można sprawdzić stan swojego serca.

Badanie kończy się wydrukowaniem wyniku, omówieniem go i przy wynikach wątpliwych, zaleceniem konsultacji lekarskiej.

Wizyta w kardiobusie ZIKO umożliwia pacjentom wykonanie specjalistycznego badania bez konieczności rejestrowania się i długiego oczekiwania na termin wizyty. Ponadto, akcja zwraca uwagę na znaczenie wczesnej diagnostyki, profilaktykę schorzeń kardiologicznych oraz zachęca do dbania o zdrowie. Badanie można wykonać w godzinach między 9 a 16 przy Jana Pawła II 10.

Oszacowanie tzw. wieku serca odbywa się na podstawie algorytmu opracowanego przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne. Metoda ta w sposób szybki i bezinwazyjny, na podstawie wywiadu z pacjentem, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, pomiaru masy ciała, współczynnika BMI, procentowej zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej, pozwala na określenie, przy użyciu specjalnej aplikacji, prawdopodobieństwa wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego.

 - Profil sercowy zalecany jest szczególnie u osób z podejrzeniem niewydolności mięśnia sercowego i układu krążenia, w przypadku zaostrzeniu choroby wieńcowej i po zawale mięśnia sercowego. Takie badanie pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu - podkreśla Marek Szpara, kierownik ZIKO Apteki i ZIKO Dermo.

Zapisy na badania odbywają się na miejscu lub pod numerem telefonu 12 687 57 47.

Kontakt:

Ewelina Michnik

Koordynator ds. Marketingu

ewelina.michnik@ziko.pl

tel. 609 190 369, tel. 12 687 57 45