aktualność

Pociąg przyjaźni polsko-czeskiej

Opublikowano: 16/06/2014

Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze przy współpracy z samorządami Kamiennej Góry, Lubawki, Marciszowa oraz Zaclerza zorganizowało imprezę dla dzieci z naszego powiatu oraz Czech. III pociąg przyjaźni polsko-czeskiej wyruszył z rana w poniedziałek 16 czerwca z dworca w Kamiennej Górze.

Wcześniej tym samym pociągiem przyjechały dzieci z Zaclerza. Czekali na nie najmłodsi z naszego powiatu. Dzieci powitali: starosta Ewa Kocemba, a także burmistrz miasta i gminy Lubaka Tomasz Kulon, wójt gminy Marciszów Stefan Zawierucha i sekretarz miasta Kamienna Góra Arkadiusz Wileński.

Najmłodsi wspólnie obejrzeli pokazy straży pożarnej i grupy ratowniczo-medycznej. Potem wsiedli do pociągu i ruszyli w stronę Zaclerza. W drodze do Czech dzieci wzięły udział w konkursie na najładniejszy rysunek przedstawiający pociąg. Jego rozstrzygnięcie odbyło się już na stadionie sportowym w Zaclerzu. Tam na gości czekał starosta Miroslav Vlasak. Autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody. Na strudzonych podróżnych czekały ciepły posiłek i deser oraz wspólne zabawy. Przed godziną 14 dzieci z Czech pożegnały uczniów z Polski. Ci wyruszyli pociągiem w drogę powrotną do Kamiennej Góry.