aktualność

Światowy Dzień Książki w Dziecięcej Świetlicy Środowiskowej

Opublikowano: 25/04/2014

W środę 23 kwietnia w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich
w Dziecięcej Świetlicy Środowiskowej w Kamiennej Górze odbyły się spotkania z pisarzami Piotrem Milewskim i Beatą Lejman.

W samo południe dzięki panu Piotrowi i jego książce pt. "Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej" dzieci mogły usłyszeć o krajobrazach tego regionu, zapoznać się z  historycznymi faktami oraz ciekawostkami dotyczącymi budowy torów kolejowych oraz samej podróży od Warszawy do Władywostoku. Największe wrażenie na najmłodszych zrobił fakt, iż "Transsyberyjska" jest najdłuższą linią kolejową na świecie, która przekracza osiem stref czasowych, a długość torów wynosi prawie 9300 km.

O piętnastej z wizytą pojawiła się pani Beata Lejman, która przeniosła dzieci  w świat sztuki. Autorka książki pt."Magia obrazu" pokazała jak dzięki słowom, rymowankom i wierszom ożywić dzieło sztuki. Dzięki jej wskazówkom podopieczni świetlicy środowiskowej odkryli, że obrazy kryją w sobie różne tajemnice z epoki, w której powstawały, niewidoczne na pierwszy rzut oka.  

Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie bawili się słowami przy owocowo-warzywnym obrazie włoskiego malarza Giuseppe Arcimboldo oraz tworzyli własne autoportrety.