aktualność

Kwiecień w Dziecięcej Świetlicy Środowiskowej

Opublikowano: 04/05/2022

Kwiecień w Dziecięcej Świetlicy Środowiskowej był miesiącem książki. Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki ogłoszony został konkurs plastyczno-literacki pt. "Moja ulubiona książka". Prace przygotowane przez dzieci były bardzo pomysłowe oraz starannie wykonane. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

Również z okazji Międzynarodowego Dnia Książki w świetlicy odbyły się zajęcia, podczas których podopieczni DŚŚ wykonywali ilustracje do wierszowych zagadek, a z wykonanych rysunków powstała książka z zagadkami.

W ostatnich dwóch tygodniach kwietnia w placówce odbywał się także cykl zajęć pt. "Hip-hop", który miał na celu zapoznanie dzieci z tą subkulturą, na którą składa się  kilka filarów m.in. graffiti, rap, breakdance, beatbox i djing Po krótkiej prezentacji wychowankowie obejrzeli filmiki tancerzy oraz posłuchali znanych utworów polskich i zagranicznych raperów. Kolejnego dnia poznali rodzaj sztuki, jakim jest graffiti oraz wykonali je własnoręcznie. Efekty pracy były niesamowite.

Na zakończenie cyklu zajęć 27 kwietnia 2022r. odbyła się "Bitwa Rapersko-Rymowana". Chętni mogli zarapować wierszyki i wykazać się poczuciem rytmu do podkładu muzycznego-bitu. Bitwa odkryła ukryte talenty i przełamała tremę.

Przeprowadzone zajęcia miały również na celu przełamanie stereotypu, który zakłada powiązania subkultury hip hopu i jego filarów wyłącznie z agresją i wandalizmem.