aktualność

Kwiaty z bibuły

Opublikowano: 11/04/2013

Warsztaty rękodzielnicze "Wiosenne kwiaty z bibuły" dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze odbyły się 11 kwietnia. Celem warsztatów była nauka wykonywania podstawowych elementów kwiatu (łodygi, liście, "wnętrze" kwiatu, płatki), a następnie samodzielne wykonanie kolorowych kwiatostanów. Uczniowie poznali również techniki bibułkarskie, takie jak wycinanie, skręcanie, zwijanie, rolowanie czy też cukierkowanie.

Zajęcia prowadziły Elżbieta Chrapek, instruktor Domu Kultury w Lubawce, Krystyna Sawa - stała uczestniczka warsztatów rękodzieła organizowanych w Lubawce oraz Olga Latuszek - rękodzielniczka z Lubawki specjalizująca się w wykonywaniu przeróżnych i przecudnych kwiatów z bibuły.

Warsztaty były nowym i ciekawym doświadczeniem dla uczestników. W bardzo miłej i przyjaznej atmosferze pod okiem instruktorek, kolorowa bibuła w rękach uczniów zamieniała się w przepiękne krokusy, stokrotki, narcyzy, bluszcz, różyczki i kalie. Sztuka robienia kwiatów z bibuły to stary zwyczaj, który wymaga trochę czasu i cierpliwości, ale daje wiele satysfakcji, gdy widzimy końcowe efekty naszej pracy.

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie serdecznie dziękują za współpracę dyrektorowi Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lubawce, Arkadiuszowi Wiercińskiemu, Elżbiecie Chrapek oraz miłośniczkom i promotorom rękodzielnictwa - Krystynie Sawie i Oldze Latuszek.