aktualność

Zajęcia wakacyjne "Skarby natury"

Opublikowano: 12/07/2021

Dnia 28 czerwca w Dziecięcej Świetlicy Środowiskowej rozpoczęły się zajęcia wakacyjne "Skarby natury". Była to kontynuacja programu "Bądź EKO", który w tym roku był realizowany w placówce. Zarówno wycieczki jak i zajęcia stacjonarne były związane z naturą i poznawaniem jej zasobów.

Pierwszy dzień zajęć rozpoczął się przywitaniem uczestników i wycieczką autokarową do "Chicken Landu" w Borównie. Podczas zwiedzania dzieci miały okazję poznać zwyczaje i życie kur od momentu złożenia jajka. Mogły karmić kury i kozy, wysiać swoje ziarenka i uczestniczyć w zabawach ruchowych. Drugiego dnia podczas zajęć stacjonarnych dzieci wykonywały ekologiczne torby,  miały okazję wyjść na kręgle i basen. Kolejny dzień zajęć to wycieczka autokarowa do Teatru Zdrojowego  w Cieplicach na spektakl "Piosenki z kufra". Czwartego dnia dzieci uczestniczyły w warsztatach rękodzielniczych "Motanki" . Tradycyjną metodą wykonywały słowiańskie lalki. W piątek dzieci zostały zaproszone do Szkółki Leśnej w Krzeszowie, gdzie uczestniczyły w warsztatach ?Salamandra ozdobista?, spacerze z leśnikiem oraz miały przygotowane ognisko.

Kolejny tydzień rozpoczął się od wycieczki autokarowej do Parku Linowego w Jedlinie Zdrój. Dzieci korzystały z toru saneczkowego i linowego toru przeszkód. Wtorek to wycieczka autokarowa do Rędzin i rajd pieszy na Skalnik i Małą Ostrą. Kolejny dzień rozpoczął się wycieczką autokarową do Zielonego Wulkanu w Rzeszówku. Dzieci uczestniczyły w warsztatach zielarskich i mydlarskich. Zajęcia zakończyły się ogniskiem. Przedostatni dzień to warsztaty witrażowe "Szklane ogrody" podczas których dzieci poznawały technikę Tiffany oraz zajęcia ćwiczące uważność. Zakończeniem zajęć wakacyjnych była wycieczka do zagrody z alpakami Alpiland w Wieściszowicach,  podczas której dzieci poznawały życie i zwyczaje alpak. Zorganizowane zostało ognisko i oficjalne zakończenie z nagrodami.