aktualność

Wyróżnienie dla ZSS

Opublikowano: 15/03/2013

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze wzięli udział w VII Regionalnym Konkursie Pięknego Czytania i Inscenizacji Bajek pod hasłem "Baśnie 1001 nocy".  Konkurs odbył się w Wojcieszowie w piątek, 15 marca.

W konkursie wzięło udział sześć grup teatralnych. Uczniowie ze szkoły zaprezentowali przedstawienie pt. "Opowieść o miłości Dżerbury i Ramsy". Popisy aktorskie oceniało jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele lokalnych władz i organizacji pozarządowych. Komisji przewodniczył zawodowy aktor z Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze.

Grupa z Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze otrzymała wyróżnienie za wspaniały występ, niezwykłą energię i dostarczenie niezapomnianych wrażeń wszystkim uczestnikom imprezy. Spotkanie przebiegało w niezwykle miłej i serdecznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy przeglądu zostali nagrodzeni nie tylko wielkimi brawami, ale również nagrodami rzeczowymi.

Udział w tego rodzaju imprezach pozwala pokonywać dzieciom własne słabości i ograniczenia oraz rozwijać i prezentować talenty. Jest świetną okazją do nawiązywania nowych znajomości i kształtowania zachowań społecznych. Nauczyciele oraz uczniowie ZSS są zawsze otwarci i chętni do uczestnictwa w tego rodzaju imprezach.