aktualność

Karnawał na Dzikim Zachodzie

Opublikowano: 12/02/2013

Tradycją stało się już, że zabawy karnawałowe w Zespole Szkół Specjalnych każdego roku przenoszą uczestników w inną rzeczywistość. Tegoroczny wehikuł zawędrował na Dziki Zachód, gdzie każdy wcielił się w Indian, kowbojów czy szeryfów. Nie zabrakło też Pocahontas.

Wyjątkowo w tym roku czas umilał znany zespół muzyczny "Blue Box". Swoją obecnością szkołę zaszczyciła starosta Ewa Kocemba, przybyli również goście z zaprzyjaźnionych szkół w Wojcieszowie i Trutnowie. W trakcie imprezy nawiązały się nowe przyjaźnie, a integracja polsko-czaska po raz kolejny pozwoliła na przełamanie barier kulturowych. Czescy goście mogli poznać szkolne obyczaje, co przysporzyło im wiele radości. Po raz pierwszy szkołę odwiedzili uczniowie z Wojcieszowa.

Wspólne zabawy i tańce przyniosły wiele radości. Nie zabrakło też konkursów. Uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami i gromkimi brawami. Zabawę pomogli przygotować wolontariusze z gimnazjum z Krzeszowa i z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze. Grono pedagogiczne i uczestnicy zabawy bardzo gorąco dziękują sponsorom, którzy wsparli organizację zabawy.