aktualność

Pólkolonia w Dziecięcej Świetlicy Środowiskowej

Opublikowano: 19/07/2016

Wiwat wakacje!!! Czas wypocząć na półkolonii w Dziecięcej Świetlicy Środowiskowej. Atrakcje to nasza specjalność. Przygoda zaczęła się od wizyty na Madagaskarze, tańców, zabaw, etnicznych makijaży i burzy kolorów na włosach. Następnie  należał się relaks w komnacie solnej. Odwiedziliśmy również Wodny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świebodzicach gdzie poddaliśmy się wodnym szaleństwom. Było to przygotowanie do olimpiady sportowej i bitwy wodnymi balonami.

Udane okazały się warsztaty plastyczne, przygotowane przez panią Annę Wiśniewską, utrzymane
w klimacie Madagaskaru - afrykańskie zwierzaki strzał w dziesiątkę. Aktywnie wypoczywaliśmy
w Dinoparku co było idealnym zakończeniem pierwszego tygodnia półkolonii. W poniedziałek dostaliśmy wezwanie od króla Juliana z Madagaskaru aby odwiedzić jego kuzynów w Mini Zoo
w Łącznej. Wizyta była niebanalna od razu nawiązaliśmy tam fantastyczne przyjaźnie. Odbyła się również uczta przy ognisku. Zabaw nie było końca. I oczywiście trzeba było ponownie nabrać sił na basenie, tym razem w Kamiennej Górze. Byliśmy mistrzami wodnych akrobacji. Jako turyści rządni wrażeń musieliśmy koniecznie odwiedzić Park Miniatur w Mysłakowicach. Tam naprawdę można być jednocześnie w kilku miejscach na całym świecie.

Jak kończyć półkolonię to tylko z pompą. A zatem Kino i Kinder Planeta to idealne połączenie, potrzebowaliśmy dużo wody dla ochłody. Na koniec jeszcze pamiątkowe zdjęcia, cukierki i całuski, aż ciężko było się rozstać.  

Podczas gdy grupa młodszych dzieci  świetnie bawiła się w świetlicy, osiemnaścioro starszych wychowanków uczestniczyło w projekcie "Lato w teatrze" organizowanym w kamiennogórskim Centrum Kultury. Podczas warsztatów uczestniczyliśmy w zajęciach teatralnych, muzycznych, plastycznych oraz dziennikarskich. Zwieńczeniem naszych działań był spektakl "W krainie ducha gór". Kto nie oglądał niech żałuję..

Wypoczęta i uśmiechnięta wróciła grupa wychowanków Dziecięcej Świetlicy Środowiskowej z kolonii w Jastrzębiej Górze. Sześcioro dzieci wypoczywało nad polskim morzem dzięki wsparciu Fundacji Muszkieterów, pani Doroty Judyckiej, pana Romana Woźniakowskiego oraz państwa Łojewskich, właścicieli sklepów Intermarche i Bricomarche w Kamiennej Górze. Wycieczki, warsztaty i grono rówieśników sprawiły, że tegoroczne wakacje są bogatsze o wiele wspaniałych wspomnień
i doświadczeń. W ramach podziękowań jedna z kolonistek stworzyła prace plastyczną.