aktualność

Nie ma czasu na nudy w Dziecięcej Świetlicy Środowiskowej

Opublikowano: 10/02/2016

Dziecięca Świetlica Środowiskowa, która jest jednostką powiatu, zorganizowała zajęcia z zaprzyjaźnioną plastyczką Panią Anną Wiśniewską. Dzieci miały możliwość stworzyć własną współczesną roślinę, której nie trzeba podlewać. Bawiły się szkłem i drewnem. Drewno potrzebowało wytrwałości, ponieważ przed pomalowaniem należało je starannie oczyścić i wygładzić. Szkło natomiast wymagało precyzji i fantazji. Efektem ciężkiej pracy były kolorowe rośliny.

Natomiast w pierwszym tygodniu ferii zimowych świetlica zamieniła się w obiekt szkoleniowy na planecie Kashyyyk dla młodych padawanów.

Dnia 1 lutego  odbyło się spotkanie z "Wysłannikiem mistrza Jedi ", który przybliżył uczestnikom świat Gwiezdnych Wojen.

Młodzi padawani muszą odznaczać się wyśmienitą sprawnością fizyczną, dlatego ćwiczono swoją sprawność na basenie.

Siła to nie wszystko. Jasna strona mocy, to też wrażliwość na otaczający nas świat przyrody. Stąd też młodzi adepci uczestniczyli w zajęciach w Centrum Kultury "Ptasie sprawy" i "Jak zostać przyrodniczym detektywem".

Sami wybrali się do Szkółki Leśnej w Krzeszowie. Tam pod czujnym okiem leśników - Doroty i Bartka, w praktyce sprawdzali stan pozyskanej wiedzy.

Młody padawan musi mieć także czas na relaks i rozrywkę. W związku z tym przebudzenie mocy nastąpiło na wieczornej dyskotece oraz w Explora Parku, a zasłużony relaks, to seans w kinie.

Codziennie w świetlicy podczas zajęć ćwiczono różne umiejętności: refleks, szybkość, współpracę, odwagę i wytrwałość, a przy tym nie mogło zabraknąć życzliwości, koleżeństwa, dobrego humoru i uczciwości, które były słodko nagradzane. Wszyscy pomyślnie przeszli szkolenie. Jasna strona mocy nadal jest z młodymi padawanami!