aktualność

II Otwarte Zawody Pływackie dla Osób Niepełnosprawnych

Opublikowano: 28/11/2014

II Otwarte Zawody Pływackie dla Osób Niepełnosprawnych pn. "Wodne Zmagania" odbyły się dn. 27 listopada 2014 r. na basenie w Kamiennej Górze.

W zawodach udział wzięło ok. 60 uczestnikow z takich miejscowości jak Wojcieszów, Lwówek Śląski, Wałbrzych, Szarocin a także podopieczni Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze oraz Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Kamiennej Górze. Pierwszy raz w rywalizacji udział wzięli także uczniowe z Zespołu Szkół Publicznych w Krzeszowie oraz z zaprzyjaźnionej Szkoły Specjalnej z Trutnova.

Zawody oficjanie otworzył Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Fizycznej Zenon Król. Zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności pływackie na dystansie 25 i 50 m w stylu dowolnym, klasycznym i grzbietowym, a także w sztafecie 4x25m.

Rywalizację poprzedził pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu ratowników WOPR.

Organizatorami zawodów był Zespół Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Współorganizatorzy: Miejskie Centrum Kultury Fizycznej w Kamiennej Górze, Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze oraz Szkolny Związek Miasta Kamienna Góra.