aktualność

Ekologiczny Dzień Dziecka

Opublikowano: 06/06/2012

Ekologiczny Dzień Dziecka "Żyjemy w zgodzie z naturą" odbył się w niedzielę, 2 czerwca, na Partynicach obok Wrocławskich Torów Wyścigów Konnych. W imprezie zorganizowanej przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu uczestniczyli Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz, dyrektor DODR Ryszard Czerwiński oraz starosta Ewa Kocemba.

Pierwszy Ekologiczny Dzień Dziecka "Żyjemy w zgodzie z naturą" obfitował w wiele atrakcji. Były gry i zabawy edukacyjne, rozstrzygnięto także cztery konkursy dla dzieci i młodzieży z klubów edukacyjnych 4H: na ekologiczny plakat, najciekawszy produkt ekologiczny, najładniejsze stoisko o tematyce ekologicznej i ekologiczne nakrycie głowy. W tym ostatnim konkursie I miejsce zajął Klub edukacyjny 4H Inkarnatki z Miszkowic.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał dyrektor DODR Ryszard Czerwiński. Swoją obecnością festyn zaszczyciła dwukrotna mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w strzelaniu z karabinu pneumatycznego Renata Mauer-Różańska, która wraz z dyrektorem Ryszardem Czerwińskim oraz Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego Włodzimierzem Chleboszem wręczała laureatom konkursów pamiątkowe dyplomy i nagrody.