Jak mądrze inwestować

Publikacja oddana do Państwa rąk to mały przewodnik po świecie finansów. Każdy z nas codziennie wydaje pieniądze, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że podjęcie nawet najdrobniejszej decyzji dotyczącej wydania bądź zaoszczędzenia jakiejś kwoty to już decyzja finansowa.


Mamy nadzieję, że poradnik pozwoli Państwu usystematyzować wiedzę i dowiedzieć się, jak wziąć kredyt w taki sposób, aby nadal spać spokojnie, oraz jak najkorzystniej przechować oszczędności.


Opracowanie składa się z czterech części. Pierwsza to słowniczek, w którym w prosty sposób zdefiniowane zostały podstawowe pojęcia związane z usługami finansowymi. Druga część pomoże Państwu odpowiedzialnie zadłużać się. Odpowiedzialnie, czyli tak, aby móc spłacić kredyt w terminie, bez wyrzeczeń, i nie wpaść w pułapkę kredytową. Kolejna część poświęcona jest mądremu inwestowaniu, a więc podpowiada, gdzie bezpiecznie ulokować swoje pieniądze w taki sposób, aby przyniosły spodziewane zyski. W ostatniej części wymienione zostały najważniejsze polskie ustawy, które regulują zasady działania uczestników obrotu finansowego oraz prawa konsumentów, czyli słabszej ekonomicznie strony umów.