Goście z Niemiec

Przedstawiciele Gymnasium Schramberg i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze spotkali się w szkolnej auli w poniedziałek, 13 maja. Delegację z Niemiec oficjalnie powitała starosta Ewa Kocemba oraz dyrektor

czytaj więcej

Opublikowano: 14/05/2013 - Dział: Nasz powiat

Z rodzicami czytamy, sami opowiadamy

W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Dziecięcej Świetlicy Środowiskowej na przełomie kwietnia i maja odbyła się akcja "Z rodzicami czytamy, sami opowiadamy".

czytaj więcej

Opublikowano: 13/05/2013 - Dział: Dzieci

Murowany sukces

Dyrektor Mariola Jaciuk oraz Andrzej Burthardt, Kamil Pielech i Adam Szega z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących odebrali listy gratulacyjne w Starostwie Powiatowym w Kamiennej Górze.

czytaj więcej

Opublikowano: 13/05/2013 - Dział: Nasz powiat

Powiatowy Dzień Strażaka

Obchody Powiatowego Dnia Strażaka odbyły się w Krzeszowie w sobotę, 11 maja. Uroczystości zorganizaował Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kamiennej Górze.

czytaj więcej

Opublikowano: 13/05/2013 - Dział: Nasz powiat

Spotkanie z artystami

Uroczysty finisaż wystawy międzynarodowej grupy tkackiej Woven Bridges oraz spotkanie z artystami odbyło się w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze w czwartek, 9 maja. Na wystawie "Tkanina artystyczna unikatowa" zaprezentowane

czytaj więcej

Opublikowano: 09/05/2013 - Dział: Nasz powiat

Zgromadzenie Związku Powiatów Województwa Dolnośląskiego

Pierwsze Zgromadzenie Powiatów Województwa Dolnośląskiego (ZPWD) odbyło się we wtorek 7 maja w Domu Cichych Pracowników Krzyża w Głogowie. Podczas obrad podjęto zasadnicze decyzje co do funkcjonowania Związku -

czytaj więcej

Opublikowano: 08/05/2013 - Dział: Samorząd i urząd

Murowany sukces

Trzyosobowa drużyna uczniów klasy III M z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, w ramach współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych w Kamiennej Górze, wzięła udział w konkursie budowlanym "Murowany Sukces".

czytaj więcej

Opublikowano: 08/05/2013 - Dział: Nasz powiat

Lekcja o przyrodzie

W ramach Święta Ziemi w Dziecięcej Świetlicy Środowiskowej w Kamiennej Górze odbyła się lekcja o przyrodzie. Została ona przeprowadzona przez leśnika Grzegorza Ledwójcika.

czytaj więcej

Opublikowano: 07/05/2013 - Dział: Dzieci

Egzamin dojrzałości

W całej Polsce maturzyści rozpoczęli pisanie egzaminu dojrzałości. Jako pierwsza odbędzie się matura z języka polskiego. Terminy egzaminów pisemnych z poszczególnych przedmiotów wyznaczyła Centralna Komisja Egzaminacyjna.

czytaj więcej

Opublikowano: 07/05/2013 - Dział: Nasz powiat

Rocznica Konstytucji 3 Maja

Sejm Wielki Rzeczypospolitej Obojga Narodów uchwalił 3 maja 1791 roku ustawę zasadniczą, pierwszą w nowożytnej Europie. Dało to podstawę do tworzenia polskiej państwowości i przyszłego ustroju demokratycznego.

czytaj więcej

Opublikowano: 03/05/2013 - Dział: Nasz powiat

Brązowa odznaka za zasługi dla sportu

Wręczenie listu gratulacyjnego dla Pana Andrzeja Cukiera za uhonorowanie przez Ministra Sportu i Turystyki RP brązową odznaką "Za zasługi dla Sportu"

czytaj więcej

Opublikowano: 30/04/2013 - Dział: Nasz powiat

Najbardziej usportowiony powiat

Wyróżnienie dla powiatu kamiennogórskiego za najbardziej usportowiony powiat województwa dolnośląskiego w sporcie szkolnym w roku szkolnym 2011/2012

czytaj więcej

Opublikowano: 30/04/2013 - Dział: Nasz powiat

Podległe jednostki

Gminy naszego powiatu

Partnerzy